1.11.2019 19:38:57

‘Ulusal İstihdam, Beceri Ve Eğitim Sempozyumu’

Türkiye İşgücü Piyasasında Uyumsuz Eşleşme Analizi Projesi 2019 yılı faaliyetleri kapsamında ‘Ulusal İstihdam, Beceri ve Eğitim Sempozyumu’ 5-6 Kasım 2019 tarihlerinde düzenleniyor.


Sempozyumun açılışı ve ilk oturumu İŞKUR Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda, saat 13.30’da gerçekleşecek. 6 Kasım tarihinde yapılacak olan oturumlar ise ÇASGEM Konferans Salonunda, saat 10.00’da başlıyor. Ana teması ‘Eğitimden Çalışma Hayatına Geçiş’ olarak belirlenen sempozyumun alt oturumları ise,


• Dezavantajlı Gruplar ve İşgücü Piyasaları
• İşgücü Piyasalarında Eşleşme Sorunları
• Eğitim -İstihdam İlişkisi 
• İşgücü Piyasalarında Yeni Gelişmeler, olarak belirlendi.


Sempozyumda ülkemizde bir ilki gerçekleştirip işgücü piyasasını arz ve talep yönlü ele alan ilk proje olan “Türkiye İşgücü Uyumsuz Eşleşme Analizi Projesi” kapsamında yürütülen araştırma sonuçları paylaşılacaktır. Ayrıca sempozyum eğitim-istihdam ilişkisi alanında akademisyen, öğrenci ve araştırmacıları bir araya getirmesi ve birçok bilim insanının bilgi, fikir ve deneyim paylaşımı gerçekleştirmesi bakımından da oldukça önem taşıyor.
Sempozyum sonunda sunulacak bildiriler ÇASGEM’in uluslararası ve ulusal hakemli bilimsel akademik dergisi olan ‘Çalışma İlişkileri Dergisi’ özel sayısında yayınlanacaktır.

 

İletişim Bilgileri
İŞKUR Adres: Emniyet Mahallesi Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No:42 Yenimahalle/ANKARA
ÇASGEM Adres: Yunus Emre Mah. Kübra Sok. No:1 Pursaklar/ANKARA


www.casgem.gov.tr
www.ibe.hacibayram.edu.tr