26.01.2023 10:08:37

Litvanya Heyeti İŞKUR’u Ziyaret Etti

Litvanya İstihdam Servisi ile İŞKUR arasında süregelen ortak çalışma kapsamı, iki ülke arasında iş birliği protokolü imzalanması, bilgi ve tecrübe aktarımının gerçekleştirilmesi amacıyla Litvanya İstihdam Kurumu yöneticisi Inga Balnanosiene başkanlığındaki heyet, 23-25 ​​Ocak 2023 tarihlerinde İŞKUR'a bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

 

Ziyaretin ilk gününde; İŞKUR Genel Müdürü Evren Altay ve Inga Balnanosiene tarafından kurumlar arası iş birliği organizasyonu ve 2023 yılında gerçekleştirilecek çalışmaları içeren iş birliği protokolü ve eylem planı imzalandı. Protokol imza töreninin ardından Genel Müdür Yardımcısı Varol Duruşma başkanlığında istihdam uzmanlarının da katılımıyla İŞKUR'un genel yapısı, çalıştırmain iş gücü verisi verileri, istihdam, iş ve meslek danışmanı, aktif ve pasif iş gücü hizmetleri ile yürütülmekte olan projeler hakkında Litvanya ekibine ayrıntılı sunumu sağladı. Kurum sunumunu takiben Inga Balnanosıene de Litvanya İstihdam Kurumu programını özetleyen bilgiler aktardı.

 

Litvanya Heyeti, ziyaretin ikinci ziyaretinde orada bulunmak amacıyla Sincan Hizmet Merkezini ziyaret etti. Heyete, İŞKUR'un sunmuş olduğu hizmetler hakkında bilgi verildi.

 

Kurumlar arası iş birliğinin temennine yönelik dilekler iletilip gelecek dönemde gerçekleştirilecek gerçekleşmesine ilişkin yol tahmininin ardından heyet ziyareti sona erdi.